یك هزار واحد ساختمانی نیمه‌جان در باغبادران

یك هزار واحد ساختمانی نیمه‌جان در باغبادران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شهرداری باغبادران / شهردار باغبادران گفت: بیش از ۵۸ هکتار در شهر باغبادران جزء بافت فرسوده شهری محسوب می شود که شامل یک هزار و ۳۰ واحد ساختمان بالای ۲۰ سال ساخت است.

اردشیر محمدی با اشاره به اینکه بیش از ۳۲درصد از شهر باغبادران جزء محدود بافت فرسوده شهری به شمار می آید، اظهار کرد: بیش از ۵۸ هکتار این شهر جزء بافت فرسوده شهری محسوب می شود که شامل یک هزار و ۳۰ واحد ساختمان های بافت فرسوده بالای ۲۰ سال ساخت هستند.

وی افزود: مصالح به کار رفته در این ساختمان ها اکثرا خشت، چوب و آجر بوده و امروز دیگر حتی قابل سکونت نیستند و این مسئله سبب آسیب‌پذیری این ساختمان‌ها به ویژه در برابر زلزله شده و با نگاهی گذرا به وضعیت فعلی بافت شهری باغبادران متوجه خواهیم شد بافت فرسوده شهر در زمان وقوع زلزله عاملی برای افزایش بحران خواهد شد.

شهردار باغبادران تصریح کرد: امروز محدوده بافت فرسوده شهر باغبادران به صورت کامل شناسایی و نقشه آن تهیه و تدوین شده و در طرح جامع شهر نیز توسط مشاور مشخص و در کمیته برنامه ریزی استان مصوب شده است.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۲ تا به امروز مکاتبات مختلفی برای تصویب طرح مصوب بازآفرینی شهری شهرباغبادران داشته ایم، ادامه داد: با آمادگی صد در صدی چنان چه طرح بازآفرینی شهری، شهر باغبادران تصویب و ابلاغ شود با تمام توان به این مهم خواهیم پرداخت و هم اکنون مصوبات تخفیف برای صدور پروانه در بافت فرسوده به صورت ۷۰ درصد اخذ شده است.

محمدی خاطرنشان کرد: البته به این مهم نیز باید توجهی جدی داشت شهرداری به تنهایی نمی‌تواند همه مشکلات موجود در محدوده بافت فرسوده شهری را رفع کند و قطعا برای نوسازی و رفع مشکلات بافت فرسوده باید همه ادارات و نهادهای مربوطه ازجمله اداره راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، اداره توزیع نیروی برق، آب و فاضلاب شهری و… باهماهنگی هم وارد میدان عمل شوند تا بتوانیم در این حوزه موفق عمل کنیم.

بدون نظر

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.