تعامل شهردار با شورا کلید اصلی توسعه باغبادران

تعامل شهردار با شورا کلید اصلی توسعه باغبادران

شهردار باغبادران گفت: ارتباط شورای اسلامی بسیار حایز اهمیت بوده، شورای شهر ریشه شهردار است، چراکه تعامل بین اعضای شورای شهر و شهرداری باعث پیشرفت و توسعه بیش از پیش در مدیریت شهری خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شورا و شهرداری باغبادران به نقل از  پایگاه خبری نبض وطن، حجت الله امینی در آیین تکریم و معارفه شهردار باغبادران اظهار کرد: امروز باید از تمام کسانی که به عنوان شهردار و اعضاء شورای اسلامی شهر برای پیشرفت و توسعه شهر زیبای ساحلی باغبادران تلاش کرده اند تشکر کرد چراکه شاهد معارفه بیست و چهارمین شهردار این شهر هستیم.
وی افزود: با توجه به اینکه شهرداری یک نهاد بسیار مهم و تاثیرگذار در اداره شهر به شمار می آید قطعا کمک فکری افرادی که در کسوت شهردار در شهر باغبادران فعالیت داشته اند باعث عبور از بسیاری از چالش های پیش روی مدیریت شهری خواهد شد و بنده از این مهم با آغوش باز استقبال خواهد کرد.
شهردار باغبادران کلید اصلی توسعه شهر را تعامل شهرداری با شورا دانست و تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود فرمودند: ارتباط شورای اسلامی  بسیار حایز اهمیت بوده  شورای شهر ریشه شهردار است؛ شورای شهر هم مدیری را که انتخاب کرده، با همه ی وجود تقویت کند، چون شهردار سربازی است که او را به وسط میدان فرستاده اند؛ بنابراین باید پشت جبهه ی او را به طور کامل داشته باشد. آن سرباز هم خود را از ریشه و اصل و پایه ی خود منقطع نداند؛ متصل به آن جا و منبعث از آن جا بداند. این، مجموعه ی واحد مدیریت شهری است.وی ادامه داد: قطعا بنده نیز منویات راهبردی مقام معظم رهبری را نصب العین خود قرار داده و ارتباط صمیمی با اعضاء شورای اسلامی شهر بر قرار خواهم کرد چراکه تعامل بین اعضای شورای شهر و شهرداری باعث پیشرفت و توسعه بیشت از پیش در مدیریت شهری خواهد شد.
امینی اضافه کرد: بنده به عنوان مدیر بومی مسیر سخت و دشواری را برای مدیریت شهر بر عهده خواهم داشت و مطمئنا با توجه به ۶ سال حضور در شورای اسلامی شهر انتظار می رود اطلاعات لازم را در خصوص شهر داشته باشم و قطعا هیچ کس نخواهد پذیرفت که بخواهم چند روزی را در خصوص شناخت مسایل شهر سپری کنم.
وی عنوان کرد: برای توسعه شهر باغبادران باید با روحیه جهادی و انقلابی و با احساس تکلیف به صورت فداکارانه و با رعایت رضایت خداوند متعال و مردم تلاشی صادقانه داشته باشیم و لحظه ای از خدمت صادقانه به مردم غافل نشویم چراکه این مهم توصیه مقام معظم رهبری به مسئولان بوده که اجازه ندهند لحظه ای زمان خدمت آنان به مردم هدر برود.
شهردار باغبادران خاطرنشان کرد: از مسئولان و دوستان درخواست می کنم اجازه دهند دید و بازدیدها به جلساتی کاری ختم شود و از اهداء هدیه به شهردار باغبادران خودداری کنند البته می توانند هدایای تبریک به شهردار باغبادران را صرف امور خیریه کرده و به احداث ساختمان بهزیستی کمک کنند تا در روز معارفه شهردار یادگاری ماندگار برای مردم شهر باقی بماند.
وی یاداور شد: افتتاح بهزیستی در بخش باغبهادران یکی از مطالبات مردم این بخش بوده است و حاج زمان اسدی خیر نیک اندیش نیز قول مساعدت داده اند به هر میزان خیرین و مسئولان به احداث ساختمان بهزیستی در شهر باغبادران کمک کردند یکم دهم مبلغ جمع آوری شده را نیز ایشان به احداث ساختمان بهزیستی کمک خواهند کرد.
امینی افزود: با اقدامات انجام شده هزینه خرید زمین دولتی توسط آقای شفیعی مهیا شده و یکی از خانواده های شهدای شهر باغبادران نیز۱۰ میلیون تومان برای احداث ساختمان بهزیستی در نظر گرفته اند؛ همچنین مهندسان شهر تهیه نقشه و نظارت بر احداث ساختمان را به صورت رایگان بر عهده گرفته اند و شهرداری و شورای اسلامی شهر باغبادران نیز صدور مجوزات را عهده دار شده است، و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.
وی تغییر کاربری را بلای جان باغ‌های باغبادران دانست و تصریح کرد: توقعات مردم از نیروی بومی به عنوان شهردار قطعا بسیار بالا خواهد بود اما باید توجه داشت که به عنوان شهردار باغبادران با تخریب باغات و تغییر کاربری مخالف هستم چراکه باغات این شهر ساحلی هویت باغبادران به شمار می آیند و متعلق به نسل های آینده است.
شهردار باغبادران با بیان اینکه در تلاش هستیم باغبادران را به شهری بانشاط  و سالم در ابعاد مختلف و زمینه ساز زندگی مناسب برای شهروندان مبدل کنیم، ادامه داد: مردم شهر باغبادران بجای توقع تخریب باغات، دیوارکشی و تغییر کاربری به شهرداری کمک کنند تا فضای سبز شهر و باغات باغبادران که سرمایه ملی هستند را حفظ کرده و این شهر گردشگرپذیر را توسعه دهیم تا اقتصاد شهری پویا داشته باشیم.
وی اضافه کرد: امروز گردشگری شهری به عنوان یکی از فعالیت های موثر اقتصادی و اجتماعی به شمار می آید از این رو از شهروندان انتظار می رود بجای سرمایه گذاری در باغات شهر باغبادران به کمک شهرداری  آمده تا بدنه شهر را اصلاح کرده و بافت فرسوده شهر را احیا کنیم چراکه معماری شهری و توریسم ارتباط تنگاتنگی با توسعه صنعت گردشگری دارد.
امینی عنوان کرد: ساماندهی و زیباسازی فضای شهری نقش مهمی در جذب گردشگر دارد و از سوی دیگر تاثیر شگرفی بر آرامش بخشی بر روحیه شهروندان دارد از این رو باید شهروندان را تشویق به حفظ و نگهداری شهر کنیم و شهروندان نیز در مسیر تحقق این مهم شهرداری را همراهی کنند.
وی با بیان اینکه بوم گردی را باغبادران تقویت خواهیم کرد، گفت:ما براین باور هستیم گردشگر تنها نباید در حاشیه رودخانه زاینده رود حضور یابند بلکه آنان باید به شهر وارد شده و از محورهای پیاده رو شهر استفاده کنند و از طبیعت و بافت زیبای محلات قدیمی شهر بهره مند شوند بر همین اساس باید به نما، منظر و زیبایی شهر توجه ویژه داشته باشیم.
شهردار باغبادران یادآور شد: مردم میهمان نواز باغبادران انتظار دارند همانگونه که  آنان به گردشگران شهرهای مختلف ایران خدمات ارایه می کنند، مسئولان استانی نیز نگاه ویژه ای به شهر باغبادران داشته باشند تا برخی مشکلات پیش روی این شهر با سرعت هرچه بیشتر مرتفع شود.

بدون نظر

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.