شهر زیبای باغبادران

درباره شهر

باغبادران یکی از شهرهای استان اصفهان و از توابع شهرستان لنجان در مرکز ایران است. این شهر مرکز بخش باغ هم می‌باشد.بادام و گردو جزو محصولات این شهر است و از سوغات …

بیشتر بدانید
معرفی شهرداری

درباره شهرداری

شهرداری باغبادران در سال ۱۳۴۱ تاسیس شد.این شهرداری در درجه ۶ می‌باشد و جمعا ۹۹ کارمند دارد.شهردار فعلی جناب آقای اردشیر محمدی زرد خشوئی هستند.

بیشتر بدانید
رسانه‌ها

گزارش تصویری

گزارشات تصویری و صوتی در این بخش  شامل گزارشات ارسالی مردم و  روند پیشرفت پروژه‌های شهرداری که به بصورت ویدیویی در این قسمت قرار میگیرد

بیشتر بدانید
درباره شهر

نوازش نسیم و صدای پای زاینده‌رود

باغبادران شهری زیبا با طبیعتی بکر است که همه ساله مسافران بسیاری را جذب خود می‌کند، جاری بودن رودخانه زاینده‌رود و طعم خوش سیب و هلوی شیرین این شهر از دیگر دلایل جذب مسافرانی است که باغبادران را برای گردش نوروزی خود انتخاب کرده‌اند.

ادامه خبر
درباره شهر

استقبال بی سابقه ازطبیعت باغبادران

پارک ساحلی شهر باغبادران و بیشه‌زارهای اطراف این مجموعه یکی از زیباترین پارک‌های  حاشیه زاینده‌رود بوده که در همه ایام به خصوص روز طبیعت پذیرای مهمان‌های نوروزی است.همزیستی آب و کوه و دشت و درخت با مناظر طبیعی و روح نواز خود باعث گردیده تا مشتاقان طبیعت برای پناه بردن به دل طبیعت و استفاده از هوای پاکیزه آن باغبادران را مقصد خود قرار دهند.

ادامه خبر
درباره شهر

طلای سبز باغبادران

باغبادران با فرا رسیدن فصل پاییز وقتی طبیعت سفره زرد رنگ خود را بر سینه طبیعت گسترانیده، برداشت گردو از باغات گردوی شهرستان باغبادران تولد و زندگی دوباره ای به طبیعت این منطقه می بخشید و باغ‌های بزرگ گردو شاخ و برگ خود را که پادشاه فصل‌ها به آن رنگ و لعاب بخشیده از لابه لای چینه‌های گِلی نمایان می کند.

ادامه خبر
درباره شهر

سوغات شیرین باغبادران

پولکی یکی از سوغات‌ها و شیرینی‌های معروف و مخصوص شهر باغبادران در استان اصفهان است. مردم منطقه به این شیرینی مخصوص شهرشان که معمولا با چای صرف می‌شود «پولکی» می‌گویند و آن را «poleki» تلفظ می‌کنند. در کیلومتر ۵۵ جاده اصفهان شهرکرد در شهر باغبادران و حاشیه زیبای زاینده رود نوعی آب‌نبات تخته‌ای با ترکیب انواع طعم‌ دهنده‌ها تولید می‌شود که افراد محلی به آن «پولکی رُسی» می‌گویند و طرفداران خاص خود را دارد.

ادامه خبر
qode-eliptic-slider
جاذبه‌های گردشگری باغبادران

قلعه چهار برج باغبادران


قلعه ۴ برج در شمال غربی شهر باغبادران مشرف به رودخانه زاینده رود قرار دارد ولی در گذشته حکم مرکزیت شهر را داشته. بنابر گزارش استاد غلامعلی رضوانی باغبادرانی در کتاب «از بغ آدران تا باغبادران» بنای اولیه قلعه مربوط به دوران خوارزمشاهیان و به دستور سردار آیتغمش بوده و کاربردی نظامی – حفاظتی داشته

qode-eliptic-slider
جاذبه‌های گردشگری باغبادران

کرانه زیبای زنده‌رود


رودخانه زیبای زابنده رود باعث هوای معتدل شهر و محیط زیست زیبای باغبادران شده است. این رودکه قدمت زیادی دارد. در همه فصول سال آب لازم برای کشاورزی را تامین میکند و همچنین باعث زیبایی جادویی شهر شده که همه ماه‌های سال گردشگران را به سوی خود جذب میکند.

qode-eliptic-slider
جاذبه‌های گردشگری باغبادران

آستان مقدس امام‌زاده سید ابراهیم

نسب این امامزاده بزرگوار بنا به روایت اهالی و معتمدین شهر به حضرت موسی بن جعفر (ع) می‌رسد. این بنا تا سال ۱۳۵۴ ساختمانی با مصالح خشت و گل بوده که ساختمان جدید آن مساحت آن بالغ بر ۱۰۰۰ متر مربع خواهد رسید، در حال ساخت می‌باشد.

امور سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی

سرمای‌گذاری در بخشهای مختلف شهری به منظور ایجاد شهری پویا و سازنده در گرو مشارکتهای مردم خوب شهر است. مشارکتهایی از قبیل مدرسه سازی ، رسیدگی به وضعیت کودکان کار و از این جمله.

نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید. سپاسگذاریم